Masopust

 

Když v Rožnově pod Radhoštěm v únoru nasněží a lesy, pole a louky jsou bílé, tu vyrážejí všeliká zvířátka a nejrůznější stvoření k městu blíž, aby se ještě jednou všichni společně poveselili a připomněli si tak tradici lidového veselí Masopust.
Letošní veselice se konala ve čtvrtek 8.února v odpoledních hodinách. Sešli jsme se u hudebního altánku v parku, dostrojili jsme se a běželi se honem uvítat, aby nám bylo hezky teplo. To už se začaly dít masopustní hrátky. Uprostřed dění si seděl na sněhové peřině dřevěný medvěd – symbol masopustu. Hráli jsme si s látkovými koblihami, nosili je na dřevěné lžíci a taškařice nebraly konce. Nakonec jsme si společně zanotovali naši hlavní píseň – My jsme muzikanti, se kterou jsme zahájili průvod městem.
Vyrazili jsme houfně a zvesela. První košík koblížků jsme si vykoledovali v knihkupectví, kde jsme si i zatancovali a další jsme si vysloužili v Krámku s keramikou. Naše kroky mířily přes Záhumení do Slunečnice, kde nás čekalo občerstvení a tancovačka.
Hezky nám bylo

Příspěvek byl publikován v rubrice Slavnosti a setkání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *