Podzimní slavnost

Když se ohlédneme za slavnostmi loňska, nesly se v duchu dožínek a vděčnosti za vše, co uzrálo a my můžeme sklízet. Vloni jsme šli cestou od semínka k zrnku obilí, slavnost nám zakončila společná hostina donesených chlebů a domácích marmelád. Nechyběly hry s říkankami, písně díků za úrodu i pohádka formou divadla.

Letos zachytíme náladu podzimu zase trochu jinak, a přece pěkně podzimně. Vydáme se po stopách k vlastní odvaze a síle překonat sebe sama.

A tak přijměte pozvání na podzimní slavnost, která se bude konat v neděli 7. 10. 2018 v 15:00 na palouku slavností. Doneste si s sebou cca dvě hrsti pohanky, dva šátky (žluté a hnědé barvy-pokud to půjde.) Těšit se můžete na společné hry v kruhu, pro děti budou nachystány úkoly a jedna cesta pro odvážné. Zavoláme si pohádku a octneme se tak na prahu nového ročního období – podzimu.

Budí se nálada odpovídající náladě v přírodě. Zdá se, že se světlo loučí tím, že mocně vyzařuje z nitra listů stromů, z barev kolem nás a podzimních květů v zahradách. Rozlévá se svými paprsky nad poli a lukami. Mezi kmeny stromů v lese tká své zlaté nitě…

Těšíme se na společné setkání, na nové i známé tváře podzimu

My z lesní školky

Příspěvek byl publikován v rubrice Slavnosti a setkání se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *