Tiskovka letní slavnost

Komu se zdálo, že letošní začátek léta připomínal spíše podzimní čas, nebyl sám. I u nás v lesní školce jsme teplotní skok zachytili a spolu s námi všichni ti letně naladění motýli, koníci, včely i mravenci lesní…i ti svatojánští broučci vyhlíželi slunce jako každý rok touto dobou. V kapradí si špitali o letní slavnosti, která se konala v neděli 24.6. 2018.

Sotva oschlo maliňáčí po dalším z dešťů, které se rozpršely samou radostí z nedělního dne, už zpívali ptáci a po stéblech mokré trávy stoupala první slunéčka sedmitečná. Palouk byl slavnostně učesán sobotní kosou, dvě kopky trávy, chodníček, pyramidka z dřev a lavečka. Nachystáno na slavnost. Třezalky svítily v louce, keře obsypané kulatými trnkami přihlížely. Co se asi bude letos dít…

Velké kolo, které nám svolává všechny děti, velké i malé, bylo opravdu velké. Přivítali jsme se, zazpívali si svatojánskou píseň, zahráli  si slunečné hry a pak nás čekaly brány do světa louky. Tam jsme skákali s koníky lučními, pak jsme našli trůn pro mravenčí královnu, kam proudily odvážné nožky dětí – mravenečků, aby doručily královně míč s hvězdami. Další z bran byla tou pohádkovou. Letos měla na růžích ustláno, na voňavé trávě.

Zahořel ohýnek, zavoněly špekáčky. Vyprávělo se, procházelo se, povedlo se… Vítej léto!

dh